Köy F1 Domates tohumu 1000 ad 1 Paket

Köy F1 Domates tohumu 1000 ad 1 Paket

1.800,00TL
Vergi 1.800,00TL
Ürün Kodu: Domates4
Stok 2-3 gün içinde
Görüntülenen 1404 kez

Ürün Açıklaması

Domates Fideleri Nasıl Ekilir-Dikilir?
Almış olduğunuz veya yetiştirmiş olduğunuz domates fidelerini dikimi yapmadan önce dikim yapacak olduğunuz bahçenizin tavına gelmiş ve işlenmiş olması gerekir. Toprak ısının uygun olması ,don olayların geçmiş olması ve domates fidesi dikimi yapılacak toprağın yeterli mineral yoksa gerekli torf ve organik gübrelerle gıda takviyesi yapılması gerekir.


Domates fidelerinizin dikimi için toprak uygunsa mümkünse fide dikimi için uygun serin ve rüzgarsız havaları seçin.Domates fidesinin daha fazla güneş ışığından yararlanması için kuzey-güney istikametindeki dikimleri tercih ediniz.Fide dikimlerinde sıralar üzerinde çift dikim yapmanız uzun vadede size hem sulama ve hasat açısından maliyetleri azaltacaktır.

Domates fidelerini sıralar üzeri mesafe 40-60 cm ,sıralar arası 90-130 cm olacak şekilde dikebilirsinizDomates Fidelerini Dikim sırasında şekilde gördünüz gibi bitkinin viyolde kalan kısmınının tamamı(fidenin yaklaşık 3 te 2 si) toprak altında olmalıdır.Domates fidesi dikimini yaptıktan hemen sonra mutlaka can suyu vermeniz gerekmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi